Gratulacje to wyrazy uznania składane często wraz z życzeniami z okazji odniesienia sukcesu, lub niezwykle szczęśliwego wydarzenia.


Jak napisać gratulacje

Aby napisać gratulacje można posłużyć się na przykład poniższymi wzorami i nieco dostosować je do odpowiednich okoliczności. Najważniejsze przy składaniu gratulacji jest to, żeby były szczere i nienaciągane.

Przykłady / wzory gratulacji:

Przyjmij najszczersze gratulacje z okazji odniesienia tak wielkiego sukcesu jakim jest zdobycie tytułu magistra. Zawsze w ciebie wierzyłem i wiedziałem, że tak musi się to wszystko skończyć. Jestem z ciebie na prawdę dumny. Chciałbym życzyć ci także dalszych sukcesów naukowych!


W imieniu wszystkich tu zebranych pragnąłbym serdecznie pogratulować Pani Janinie Kowalskiej udanej organizacji imprezy. Zapewniam, że wszyscy obecni doskonale się bawili i nie mogą się już doczekać kolejnych, podobnych przedsięwzięć. Bardzo dziękuję za cały wysiłek włożony w zorganizowanie tego niezwykłego przyjęcia.

Gratulacje, które mogą być wykorzystane w liście:

Drogi Janie!
Serdecznie gratuluję Ci zdobycia Mount Everest! Niezwykle ucieszyła mnie wiadomość o Twoim wielkim dokonaniu i szczęśliwym powrocie. Mam nadzieję, że niedługo spiszesz swoje wrażenia i zechcesz się nimi podzielić ze światem. Obyś na długo pozostał w pełni sił i zdołał spełnić wszystkie swoje marzenia.