Biuletyn to tradycyjnie niskonakładowe pismo wewnętrzne w danej firmie czy organizacji mające na celu zapoznanie adresatów z nowinkami, planami, lub rozmaitymi ważnymi informacjami. Obecnie najczęściej stosuje się nazwę „newsletter” - czyli tłumacząc dość dosłownie można określić to jako list z nowinkami. Obecnie jeśli firma decyduje się na rozsyłanie biuletynów, czy też newsletterów są one przesyłane drogą elektroniczną.


Jak napisać biuletyn


Przede wszystkim należy zacząć pisanie biuletynu od zastanowienia się nad grupą odbiorców. Jeśli są to klienci firmy biuletyn powinien zawierać chwytliwe hasła marketingowe, kolorowe zdjęcia i dane kontaktowe. Jeśli biuletyn adresowany jest do pracowników można napisać o rozwoju firmy, planach na przyszłość, czy wynikach z ostatniego kwartału.

Biuletyn powinien zawierać spis treści, część informacyjną (lub reklamową) i dane twórców. Można dołączyć także element, który zaangażuje odbiorcę. Na przykład krzyżówkę, czy quiz.

Poniżej umieszczamy odnośnik do przykładowego biuletynu programu operacyjnego innowacyjna gospodarka [plik nie znajduje się na naszym serwerze]:
Zobacz także: jak napisać newsletter