Adres na kopercie wypisuje się inaczej w zależności od kraju. Najbezpieczniej jest wypisać adres na liście w języku i stylu kraju odbiorcy. Poniżej umieszczamy instrukcje jak napisać adres w trzech wersjach:

%[if edit]%
ZipBar
%[endif]%
 • Adres po polsku

  Adres po polsku:
  Adres nadawcy i odbiorcy piszemy tak samo, z tym, że adres nadawcy pisze się w lewym górnym rogu koperty, a adres odbiorcy zaczynając mniej więcej od środka koperty piszemy w prawo tak jak to pokazano na załączonym obrazku.

  Adres należy pisać według wzoru:

  Imię Nazwisko
  Ulica i numer domu
  Kod pocztowy Miasto
  (Kraj)

  Jak napisać adres

 • Adres po angielsku

  Adres po angielsku:

  Adres po angielsku pisze się prawie tak samo jak adres po polsku, z tym, że jako pierwsze piszemy imię i nazwisko, potem numer mieszkania i ulicę, następnie miasto, potem kod pocztowy i na końcu kraj.

  Przykładowy adres po angielsku:

  John Smith
  75/9A Westgate
  Wakefield
  Manchester M23
  Great Britain

  Czasem, jeśli piszemy adres wraz z numerem mieszkania należy dodać przed ulicą "Flat ..." czyli "Mieszkanie ...". Przykładowy adres:

  John Smith
  Flat 3
  21 Charwell Villas
  59 Grimsby Road
  Manchester M12
 • Adres po niemiecku

  Adres po niemiecku:
  Adres po niemiecku pisze się niemal identycznie jak po polsku. Najpierw Imię i nazwisko, potem ulica i nr domu, następnie kod pocztowy i miasto. Na końcu ewentualnie Kraj. Zwróć uwagę, że w języku polskim najpierw pisze się nr domu, a potem ulicę a w języku niemieckim odwrotnie: najpierw ulicę - potem numer domu.

  Przykładowy adres po niemiecku:

  Erika Musterfrau
  Großhandel GmbH
  Bahnhofstr. 2b
  12345 Geschäftshausen

  W powyższym przykładzie "Großhandel GmbH" to nazwa firmy.