Adres na kopercie wypisuje się inaczej w zależności od kraju. Najbezpieczniej jest wypisać adres na liście w języku i stylu kraju odbiorcy. Poniżej umieszczamy instrukcje jak napisać adres w trzech wersjach:

Adres po polsku


Adres po polsku:
Adres nadawcy i odbiorcy piszemy tak samo, z tym, że adres nadawcy pisze się w lewym górnym rogu koperty, a adres odbiorcy zaczynając mniej więcej od środka koperty piszemy w prawo tak jak to pokazano na załączonym obrazku.

Adres należy pisać według wzoru:

Imię Nazwisko
Ulica i numer domu
Kod pocztowy Miasto
(Kraj)

Jak napisać adres

Adres po angielsku


Adres po angielsku:

Adres po angielsku pisze się prawie tak samo jak adres po polsku, z tym, że jako pierwsze piszemy imię i nazwisko, potem numer mieszkania i ulicę, następnie miasto, potem kod pocztowy i na końcu kraj.

Przykładowy adres po angielsku:

John Smith
75/9A Westgate
Wakefield
Manchester M23
Great Britain

Czasem, jeśli piszemy adres wraz z numerem mieszkania należy dodać przed ulicą "Flat ..." czyli "Mieszkanie ...". Przykładowy adres:

John Smith
Flat 3
21 Charwell Villas
59 Grimsby Road
Manchester M12

Adres po niemiecku


Adres po niemiecku:
Adres po niemiecku pisze się niemal identycznie jak po polsku. Najpierw Imię i nazwisko, potem ulica i nr domu, następnie kod pocztowy i miasto. Na końcu ewentualnie Kraj. Zwróć uwagę, że w języku polskim najpierw pisze się nr domu, a potem ulicę a w języku niemieckim odwrotnie: najpierw ulicę - potem numer domu.

Przykładowy adres po niemiecku:

Erika Musterfrau
Großhandel GmbH
Bahnhofstr. 2b
12345 Geschäftshausen

W powyższym przykładzie "Großhandel GmbH" to nazwa firmy.